KONST / Litografier / Färglitografi 14332040
nr 1433 2040
Carl Kylberg
(1878-1952), Sverige
Signerad, numrerad 232/360, landskap. Färglitografi, bildmått: 47x63cm, yttermått inklusive ram: 64x77cm
Carl Kylberg, svensk bildkonstnär född 1878, död 1952.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 22 november 2021
kl 20:12:47
1.000 kr
1.100 kr
22 nov